
Vår sveitsiske padde (tricolor) fikk ikke så lang tid hos oss. Hun og
Keiseren tjuvstartet karrieren som foreldre, og fikk 2 kattunger. Men da hun skulle ha sitt andre kull, så gikk ikke det så bra. Hun likte ikke å være mor verken med 1. eller 2. kull. Og i andre kullet så døde til slutt alle de 3 kattungene. Så da endte vi med å kastrere henne og omplassere. Hun får leve livet i Kristiansund.
Umbria ble vi først kjent med via Facebook. Dette, da det var her vi såg bilde av henne første gang, og ble forelsket. Oppdretter Francesca var svært hyggelig og imøtekommende når vi tok kontakt første gang. I tillegg skadet det jo ikke at vi hadde felles bekjente i vår gode venn Sissel Doh.
Umbria ble født 17. september 2023 i det Sveitsiske oppdrettet "Lègendes Des Alpes". Eier av oppdrettet, Francesca og hennes mann Salvatore kommer opprinnelig fra Napoli omådet i Italia - men de bor nå altså i Sveits.
På spørsmål til oss hvilket navn vi kunne tenkt oss på kattungen, så svarte vi at vi ønsket noe fra deres område/land. Dermed kom navnet Umbria - som er navnet på et vakkert område i Italia.

